جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶
کلیه اخبار مرتبط با واژه بزهکاری
جوانب حقوقی خشونت‌های خانوادگی
در گفتگو با یک مدرس دانشگاه بررسی شد

هر چند در قوانین ایران برگرفته از منابع اسلامی قواعد متوازنی برای حمایت از حقوق زنان وجود دارد اما با این وجود ممکن است برخی از بانوان به دلیل عدم اطلاع از این قوانین و برخی دیگر به دلیل معضلات فرهنگی امکان استفاده از این پتانسیل‌های قانونی را نداشته و در منزل مورد آزار همسر خود قرار می‌گیرند. در این باره با دکتر بهشید ارفع‌نیا، مدرس دانشگاه به گفت‌وگو نشسته‌ایم.
دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶:۱۳
نقش خانواده در بزهکاری کودکان
خانواده‌های بی‌مسئولیت مجازات می‌شوند

بزهكاری در كودكان و نوجوانان هرچند می تواند به عوامل بسیار، ازجمله مشكلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیر وابسته باشد اما در گام نخست این خانواده است كه در هدایت كودك به مسیر صحیح و یا انحراف او نقش دارد. در مورد نقش خانواده در بزهکاری کودکان به گفت‌وگو با «فریده طه» حقوقدان و وکیل دادگستری پرداختیم.
شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۰:۳۵
راهکارهای پیشگیری از بزهکاری در خانواده

شناسایی ریشه بزهکاری اطفال و نوجوانان بسیار پراهمیت است. اعمالی مثل غیبت از مدرسه، دروغگویی های مکرر، فرار از خانه، ولگردی، گدایی، ایجاد حریق، تخریب، رانندگی بدون گواهینامه، سرقت، حمل مواد مخدر، زیر پا گذاشتن حقوق دیگران، انحرافات جنسی و... در زمره اعمال بزهکارانه رایج در بین جوانان است. راهكارهاي پيشگيري و مقابله با زمينه‌هاي بروز ارتكاب جرم و بزه از طريق ايجاد محيطي آرام و سالم در خانواده فراهم خواهد شد.
شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱:۵۱