جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶
۱۳۹۶/۲/۲ ۰۷:۵۳ | کد خبر: ۳۸۷۸۰۱

مباني جبران خسارت از سوي كارفرما

ورود خسارت در يك اجتماع از جمله مسايل مبتلابه به شمار مي‌آيد. بر اين مبنا قانون‌گذاران كشورهاي جهان از همان ابتداي قانون‌گذاري به چاره‌انديشي جهت جبران اين خسارت دست زده‌اند. قانون مسئوليت مدني ما نيز از جمله قوانين مهم در اين زمينه محسوب مي‌شود. در زمينه كارگران و كارفرمايان قواعد مسئوليت خاصي پيش‌بيني شده است. براين اساس به گفت‌وگو با دكتر پرويز نوين، عضو هيات علمي دانشگاه پرداخته‌ایم.

مباني مسئولیت كارفرما در دو نظام حقوقي ايران و فرانسه چه تفاوتي با يكديگر دارند؟

در جواب به سوال شما بايد بگويم كه مسئولیت كارفرما در نظام حقوق كشور فرانسه با نظام حقوقي ايران فرق مي‌كند. در نظام حقوقي كشور فرانسه مسئولیت كارفرما مطلق است. اين موضوع در ماده 1384 قانون كشور فرانسه پيش‌بيني شده است. يعني در حقيقت به موجب سيستم حقوقي اين كشور هميشه كارفرما مسئول است. مسئولیت كارفرما در نظام حقوقي ما با توجه به قانون مسئولیت مدني مصوب سال 1339، مسئولیت نسبي است. يعني به عبارت ديگر ما نمي‌توانيم از ابتدا كارفرما را مسئول قلمداد كنيم. به كارفرما اجازه مي‌دهيم تا وي اعلام كند كه تمامي احتياط‌هاي لازم را انجام داده است، با این وجود، اين حادثه رخ داده است. به اين ترتيب كارفرما مسئول نخواهد بود، بلكه خود كارمند يا كارگر مسئول است. مگر آن‌كه كارفرما نتواند اين موضوع را به اثبات برساند كه تمام احتياطات و مراقبت‌هاي لازم داده و يا حتي هم اگر تمامي اقدامات ايمني لازم را انجام مي‌داد، باز هم اين اتفاق رخ مي‌داد. پس مسئولیت كارفرما در حقوق كشور ما بر خلاف نظام حقوقي كشور فرانسه، نسبي است. يك تفاوت ديگري هم در نظام حقوقي كشور ايران ديده مي‌شود.

 

آيا مسئولیت كارفرما نسبت به حق بيمه و همچنين تعهدات سازمان‌ بيمه‌هاي اجتماعي موكول به انعقاد قرارداد بين كارفرما و سازمان است و يا خود به خود و به موجب قانون ايجاد مي‌شود؟

قانون مسئولیت مدني ما نوشته است كه كارفرما مكلف است كه كارگران خود را بيمه كند و محتاج هيچ‌گونه قرارداد ديگري نيز نيست. به عبارت ديگر اعم از اين‌كه قراردادي بین كارگر با بيمه بسته شود يا نشود، كارفرما مسئول بيمه كردن كارگران خود است. البته در نظام حقوقي كشور فرانسه راهکار خوبی پیش‌بینی شده است. اين حكم قانوني عبارت از اين است كه تمامي كارفرمايان فرانسوي قرارداد بيمه را براي گذاشتن بار مسئولیت پرداخت خسارت وارده برعهده شخص ثالث منعقد مي‌كنند. به اين ترتيب مي‌توان گفت كه در حقوق كشور فرانسه، كارفرمايان مصونيت كامل دارند. از يك طرف تمامي كارگران فرانسوي با ترتيب گفته شده، بيمه هستند و از طرف ديگر در صورت بروز هر نوع حادثه خسارت‌بار نيز پرداخت خسارات موصوف بر عهده شخص ثالث است.

 

اساسا اگر حوادث ناشي از كار بر اثر اهمال و بي‌احتياطي خود كارگر باشد، بازهم كارفرما مسئول است؟

خب اين مساله‌اي است كه در دادگاه رسيدگي خواهد شد. در نظام حقوقي كشور ما اگر حوادث ناشي از كار بر اثر بي‌مبالاتي و بي‌احتياطي خود كارگر باشد، بازهم كارفرما مسئول است. همان‌طور كه در سوال قبل مطرح كرديد، در نظام حقوقي كشورمان موضوع حادث شده را بررسي مي‌كنند و مي‌بينند كه دقيقا چه اتفاقي افتاده است و آيا به عنوان مثال دستگاه و سيستم خراب بوده است. فرض كنيد دستگاه تصفيه خون خراب بوده و كار نمي‌كرده و خون آلوده بوده است. خب اين موضوع مربوط به كارفرما و بيمارستان و در كل سيستم است. يا به عنوان مثال يك كارمند از محل كار خود خارج مي‌شود و با ماشين خود تصادف مي‌كند. اين موضوع مربوط به خود كارمند است. به اين ترتيب مسئوليت در نظام حقوقي ما نسبي و بسته به شرايط خاص يك واقعه است. در كشور فرانسه يك راي از محاكم اين كشور صادر شد. اين موضوع بسيار آموزنده بود. قضيه اين بود كه سربازي مقداري مواد غذايي را از محل خدمت خود به بيرون شهر منتقل مي‌كند. زماني كه سرباز موصوف مواد غذايي را به محل موردنظر انتقال داد، در راه برگشت درصدد رفتن به خانه نامزد خود مي‌شود. در راه با خانمي به شدت تصادف مي‌كند. برخلاف تصور ما دادگاه اين تخلف را يك بحث سازماني به حساب آوردند. دادگاه اعلام كرد كه سيستم سازمان متبوع سرباز بايد طوري تنظيم شود كه يك كارگر اين فرصت را پيدا نكند تا بعد از انجام كار خود وقت اضافه بيايد تا به ساير كارهاي خود بپردازد. سازمان متبوع وي بايد پيش‌بيني مي‌كرده كه انجام وظيفه سرباز چه ميزان طول خواهد كشيد. اگر سيستم دقيق بود، اين اتفاق هم هيچ‌گاه رخ نمي‌داد. به اين ترتيب دادگاه فرانسه، ارتش اين كشور را محكوم كرد.

 

دانلود فایل مرتبط با خبر :
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۴
387801
نظرات ارسال شده
پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها